AVUSTURYAGENÇLİKYAN MANŞET

AMS Viyana: Gençlere Daha Güçlü Şekilde Odaklanmak Gerekiyor

Viyana İş Piyasası Kurumu (AMS Wien) birçok alanda gençlerin yaşadığı sıkıntıları azaltma adına yeni projeleri hayata geçiriyor veya eskilerini güncelliyor. Burada ana konulardan biri, gençlerin gerekli ve tanınan eğitim niteliklerini yakalamasıdır. Bu süreçte neredeyse 100.000 projenin yüzde 95’i halihazırda işlenmiştir.

İŞSİZ SAYISI YÜKSEK
AMS Viyana’da, koronavirüs pandemisinin de güçlü etkisiyle işsiz olarak kayıtlı kişi sayısı Ağustos 2020’de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 33,1 artarak 148.183’e, eğitim kurslarındakilerin sayısı ise yüzde 2,7 artarak 21.844’e yükseldi. Her iki grubun toplamında ise yüzde 28,2’lik bir artış oldu.

HEDEF GENÇLERİN EĞİTİMİ
AMS Viyana Başkanı Petra Draxl, “Mevcut işgücü piyasasının sıkıntılı sürecinde, öncelikle iyi eğitimli olmayan gençlerin ve genç yetişkinlerin durumuyla ilgileniyoruz. Haziran ayından Ekim ayının sonuna kadar, AMS Viyana, Viyana Belediyesi ile birlikte, 25 yaş altı 3000 genç kişi ile resmi olarak tanınan yeterlilik olasılıklarını ele almaya yoğun bir şekilde odaklanacak ve bunlardan 2500’ü ile şu anda yoğun kariyer ve eğitim danışmanlığı çalışmaları gerçekleştiriliyor.”

GENÇLER KATILIM GÖSTERMELİ
Özellikle başkent Viyana’da yaşayan göçmen geçmişi olan gençlerin de bu destekleyici çalışmalara ilgi duyması ve dahil olması önem arz ediyor.

 

© Sebastian Philipp, BAK

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"