DÜNYAPOLİTİKAYAN MANŞET

“AVRUPA’DA BİRÇOK ÜLKEYE VİRÜS AVUSTURYA’DAN YAYILDI…“

TURİZM BELDESİ ISCHGL YETKİLİLERİNE AĞIR SUÇLAMALAR

Avusturya’nın Tirol eyaletinde yer alan turizm merkezi Ischgl beldesine Avrupa’dan ağır eleştiriler yapıldı. Avrupa medyasında yer alan haberlere göre coronavirüs (Covid-19), Alplerin İbiza’sı olarak bilinen lüks kayak merkezi Ischgl’den Avrupa’nın çeşitli ülkelerine yayıldı ve Ischgl’deki durumun örtbas edilmesinin Avrupa’da binlerce vakaya sebep olduğu öne sürüldü.

VİRÜSÜN MERKEZİ

Alman medyası bölgeyi virüsün merkezi olarak tanımladı ve Ischgl beldesindeki lüks bir kayak merkezinin Avusturya, İtalya, İspanya, Almanya, Norveç, İsveç, İzlanda ve Danimarka’daki yüzlerce yeni tip coronavirüs vakasıyla bağlantılı olduğunu öne sürdü.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Yetkililerin virüsün ortaya çıkmasına rağmen özellikle turizmin etkilenmemesi için önlem almadığı ve olayı gizlediği iddiasıyla savcılık soruşturma başlattı. İddiaya göre virüsün bir kayak tesisinde yaygınlaştığı endişesine rağmen turistlerin tesisleri ve kayak aletlerini haftalarca kullanılmasına izin verildi. Buradan ülkelerine dönen yüzlerce turist de coronavirüsü ülkelerine götürdü.

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Back to top button
Close
Close