AVUSTURYAGenel

KORONAVİRÜS’E KARŞI MÜCADELEDE ACİL ÖNLEMLER

Avusturya'da virüsün hızla yayılmasından sonra hükümet yetkilileri yeni önlem ve kısıtlamaları açıkladı

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, Sağlık Bakanı Rudolf Anschober ve İçişleri Bakanı Karl Nehammer koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek için alınan yeni kararları kamuoyuyla paylaştı.

İŞLETMELER 15’E KADAR AÇIK OLABİLECEK

Başbakan Sebastian Kurz, 16 Mart Pazartesi gününden itibaren restoran, bar ve kafeterya gibi işletmelerin en fazla saat 15.00’a kadar açık olabileceğini, buna karşın temel ihtiyaçların giderildiği market, eczane ve benzinlik gibi iş yerlerinin ve bankaların ise her zaman olduğu gibi açık olacağını, bunun yanında toplu taşıma araçlarının hizmete devam edeceğini söyledi.

HASTANELERE ZİYARET YASAĞI

Sağlık Bakanı Rudolf Anschober, hastane personelinin sağlığı ve hastanelerde yoğunluğun azaltılması için hasta ziyaretlerinin yasaklandığını açıkladı. Anschober, amaçlarının İtalya’dakine benzer bir durumun Avusturya’da yaşanmaması olduğunun da altını çizdi.

İTALYA, İSVİÇRE VE LİHTENŞTAYN’A SINIR KONTROLLERİ

İçişleri Bakanı Karl Nehammer 16 Mart Pazartesi gününden itibaren İtalya’ya uygulandığı gibi İsviçre ve Lihtenştayn’a da kapsamlı sınır kontrollerinin yapılacağını ayrıca Fransa, İspanya ve İsviçre’den Avusturya’ya uçuşların da iptal edildiğini açıkladı.

ASILSIZ HABERLERE İTİBAREN ETMEYİN

Bakan Nehammer, “Sosyal medyada dolaşan, marketler kapanacak, Viyana karantinaya alınacak gibi asılsız bildirimlere itibaren etmeyin ve devletin resmi kanalları üzerinden sağlıklı bilgilere ulaşın.“ diyerek uyarıda bulundu.

 

Foto: BKA / Andy Wenzel

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Back to top button
Close
Close