EKONOMİSAĞLIK

Avusturya’da Her Beş Kişiden Biri Hasta Olsa da İşe Gidiyor

karriere.at’nin bir internet anketine göre her beş Avusturyalıdan biri hasta işe gidiyor. İş verenler ise durumu farklı değerlendiriyor.

karriere.at portalındaki anketteki “Hasta işe gitmek: Bu olmak zorunda mı?“ sorusuna katılımcıların %18’i başka seçenekleri olmadığı yanıtını veriyor. %35 işin önem derecesine göre gerekirse hasta gittiğini, %9 yerine bakacak biri bulamadığı için gittiğini, %35 sağlığın önce geldiğini söylüyor.

Ankete katılan 144 işverenden hiç birisi firmasında hasta çalışıldığını söylemiyor, %41 ise arasıra çok önemli durumlarda, %17 çalışanın yerine kimse bulunulamazsa  hasta işe gelindiğini ifade ediyor. %42’si ise çalışanlarının sağlık durumunun iyi durumda olmasına öncelik veriyor.

Kronik Hastalıklara Dikkat

karriere.at yöneticilerinden Thomas Olbrich, “Birçok çalışan ve işverenin sağlıklarını işe kurban etmemeleri olumlu, ama her 5 kişiden birinin hasta olarak çalışması tehlike çanlarının çalması demektir. Kronik hastalıkların oluşma tehlikesi ne çalışana ne de işverene bir fayda sağlamaz.“  OTS

Foto: © karriere.at

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Lesen Sie auch
Close
Back to top button
Close
Close