EKONOMİYAN MANŞET

Avusturyalıların Yüzde 10’u Evinde Çalışıyor

Kadınların % 10,8’i, Erkeklerin % 9,3 Evini İşyeri Olarak Kullanıyor

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat), evden çalışma verilerine göre Avusturyalı erkeklerin yüzde 9,3 ve kadınların yüzde 10,8’i evini aynı zamanda işyeri olarak kullandı. Avrupa Birliği (AB) genelinde evden çalışma oranı kadınlarda ortalama yüzde 5,5 ve erkeklerde yüzde 5 oldu. Genel ortalama ise 5,2.

AB üyesi 27 ülke arasında evinde çalışanların oranının en yüksek olduğu ülke Hollanda ve bu ülke vatandaşlarının yüzde 14’ü işlerini evinden yaptı. Devamında yüzde 13,3 ile Finlandiya, yüzde 11 ile Lüksemburg ve yüzde 10 ile Avusturya geldi.

Bu oranların en düşük olduğu ülkeler ise Bulgaristan ve Romanya oldu. Bulgaristan’da vatandaşların yüzde 0,3’ü, Romanya’da yüzde 0,4’ü Güney Kıbrıs’ta yüzde 1,2 ve Hırvatistan’da halkın yüzde 1,4 evini „Home Office“ olarak kullandı.

AB Ülkeleri Oranları

Almanya’da vatandaşların yüzde 5’i, Fransa’da yüzde 6,6’sı, İtalya’da yüzde 3,6’sı ve İspanya’da yüzde 4,3’ü, kısa süre önce AB’den ayrılan İngilterelilerin yüzde 4,4’ü işlerini evden yürüttü. Söz konusu evden çalışma oranı Türkiye’de ise yüzde 2,2 olarak belirlendi.

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Lesen Sie auch
Close
Back to top button
Close
Close