AVUSTURYAMANŞETÖSTERREICHPOLİTİKA

Başbakan Kurz: „Nefrete izin vermeyeceğiz“

„Werden Hass keinen Raum geben“

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz Viyana’da gerçekleşen hain saldırı hakkında, “Temel değerlerimize, demokrasi ve yaşam tarzımıza karşı yapılan bu nefret saldırısına karşı tüm gücümüzle temel değerlerimizi savunacağız. Saldırganları ve arkasındaki işbirlikçilerini yakalayacağız ve onlara hak ettikleri cezayı vereceğiz. Hiçbir koşulda onların “tuzağına” düşülmemelidir. Çünkü terörizm toplumu bölmek ister.”

Başbakan Kurz, “Düşman ne bir nüfus grubu ne de dini bir topluluğun üyesidir. Düşmanımız aşırılık ve teröristlerdir. Hıristiyanlar ile Müslümanlar arasında veya Avusturyalılar ile göçmenler arasındaki bir anlaşmazlık değil, medeniyet ve barbarlık mücadelesidir. Bu mücadele kararlılıkla verilecek.” dedi.

Bundeskanzler Sebastian Kurz:
„Unser Feind sind der Extremismus und die Terroristen. Es ist keine Auseinandersetzung zwischen Christen und Muslime, sondern ein Kampf zwischen Zivilisation und Barbarei.“

 

Cumhurbaşkanı Van der Bellen: ”Saldırı özgür toplumumuzu hedefledi. Değerlerimizi inandığımız her şeyle koruyup savunacağız. Nefret asla özgürlükte, demokraside, hoşgörüde ve aşkta toplumumuz kadar güçlü olamaz. Yaşasın özgürlük, yaşasın Avusturya Cumhuriyeti!”

Bundespräsident Alexander Van der Bellen:
„Wir werden unsere Werte schützen und verteidigen, mit allem, was Wien ist, was Österreich ist, mit allem, woran wir glauben und wofür wir stehen, sagen wir hier und heute: Hass kann niemals so stark sein wie unsere Gemeinschaft in Freiheit, in Demokratie, in Toleranz und in Liebe.“

 

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"