AVUSTURYAPOLİTİKASAĞLIKYAN MANŞET

Hükümet Tirol Eyaletini Yasak Bölge İlan Etti

Avusturya hükümeti aldığı kararla, Tirol eyaletinde mutasyona uğramış virüs varyantlarının tespit edilmesi nedeniyle bu eyaletten yapılacak seyahatlerin sadece 48 saati geçmemiş negatif korona testi ile mümkün olacağını açıkladı.

Başbakan Sebastian Kurz, ”Neredeyse bir senedir Kovid-19 pandemisi ile mücadele ediyoruz. Son haftalarda bu süreç daha da zorlaştı. Çünkü Güney Afrika (B.1.351) ve Büyük Britanya’da (B.1.1.7) tespit edilen mutasyona uğramış virüsün daha tehlikeli olduğu tespit edildi. Özellikle B.1.351 varyantının yayılmasını önlemek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız, en azından yayılması yavaşlatılmalıdır. Varyantlar hızla yayılırsa, birçok hayata mal olacak ve normalliğe giden yol daha da gecikecektir. Bu nedenle, Tirol eyaleti ilk olarak on günlüğüne yasak bölge ilan edildi.”

Sağlık Bakanı Rudolf Anschober ise, ”12 Şubat Cuma gününden geçerli olmak üzere, Tirol eyaletinden sadece 48 saati geçmemiş negatif bir korona testi ile çıkış mümkün olacaktır. Bu uygulamadan Doğu Tirol (Osttirol) muaf tutulacaktır.”

İçişleri Bakanı Karl Nehammer, polisin yanında ordunun da desteği ile sınırların, çevre yolları ve otobanların, hava ve demir yollarının sıkı bir şekilde kontrol edileceğini açıkladı.

„Wir müssen alles tun, um die Ausbreitung dieser Variante zu verhindern, wenn das nicht gelingt, muss die Ausbreitung verlangsamt werden.“, sagte der Bundeskanzler Sebastian Kurz. Wenn sich die Varianten schnell ausbreiten, dann koste das viele Menschenleben, und der Weg zur Normalität werde sich weiter verzögern. Deshalb wird Tirol vorerst für zehn Tage zum Sperrgebiet erklärt.

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"