AVUSTURYASAĞLIKYAN MANŞET

İKİNCİ DALGA BAŞLADI

KORONAVİRÜS VAKA SAYISI ARTIYOR...

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz (ÖVP), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında ülkede rakamların tekrar ciddi bir yükselişe geçtiğini vurgulayarak, “İkinci dalga başladı ve vaka sayısı gün geçtikçe artıyor.”

HALKA ÇAĞRI
Başbakan Kurz, “Halkın acil olarak önlemlere uymasını, sosyal teması azaltmasını, ağız ve burun koruyucu maske kullanmasını ve mümkün olduğu kadar her yerde sosyal mesafeyi korumasını istiyorum.”

SONBAHAR ve KIŞ ZOR OLACAK
Başbakan Kurz, tünelin sonundaki ışığı görmek için beklememiz gerekecek. Ancak önümüzdeki yıl yazın büyük ölçüde tekrar normal döneceğiz. Ama sonbahar ve kış hepimiz için zor olacak. Bu nedenle, hepimiz önümüzdeki ayların zorluklarını bilerek ilkbaharda olduğu gibi aynı disiplin ve anlayışla hareket etmeye devam etmeliyiz.”

SAYI ÇOK YÜKSEK
Sağlık Bakanı Rudolf Anschober (Yeşiller), “Günlük vaka sayısı çok yüksek ve şimdi bütün gücümüzle durumun daha da kötüye gitmemesi için gereken herşeyi yapmalıyız.”

SERT ÖNLEMLER BAŞLADI
Avusturya hükümeti Kovid-19 vakalarında yaşanan günlük ciddi artış nedeniyle maske kullanımı daha geniş bir alanda zorunlu hale getirdi. Virüsün yayılmasını önleme ve ikinci dalganın kontrol altına alınmasını sağlamak için alınan yeni tedbirler:
* Devlet daireleri başta olmak üzere, okul, gastronomi, alışveriş ve hizmet sektöründe maske zorunluluğu tekrar başladı
* Gastronomide çalışanlar maske takmak zorunda ve artık sadece masalarda yemek-içmek mümkün
* Özel kutlamalara kapalı alanda en fazla 10, açık alanda 100 kişiye izin verilecek
* Profesyonel etkinliklerde kapalı alanlarda oturma yeri olan en fazla 1500, açık alanlarda ise 3 bin kişiye izin verilecek ve katılımcıların sayısına göre sosyal mesafeye uygun oturma yerleri oluşturulacak.

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"