AVUSTURYAFRAUENKADINMANŞET

Kadınları Şiddete Karşı Koruyan Projelere Destek

Zusätzlich 3,25 Mio. Euro für Schutz von Frauen gegen Gewalt

Avusturya Kadın ve Entegrasyon Bakanı Susanne Raab (ÖVP), kadınları şiddete karşı koruma ve güçlendirmek için 3,25 milyon Euro daha bütçe ayrıldığını açıkladı.

33 Projeye Destek
Bakan Raab, şiddete karşı daha fazla koruma, ayrıca zorla evlendirme, çocuk evlilikleri ve kadın sünneti gibi konularla mücadele için 33 yeni projenin destekleneceğini söyledi.

Resmi Rakam: Her Beş Kadından Biri Şiddet Mağduru
Avusturya’da her beş kadından biri hayatının bir noktasında fiziksel veya psikolojik şiddete maruz kalıyor. Aile içi şiddetle ilgili mevcut resmi kayıtlar, ülkede kızlara ve kadınlara yönelik saldırıların sürekli olarak yüksek bir düzeyde olduğunu da göstermektedir.

Uzaklaştırma Cezası
Avusturya polisi ortalama olarak, Mart ayından bu yana ayda yaklaşık 1.000 erkeğe, kadına şiddet uygulayabileceği tehlikesini gözönünde bulundurarak yaklaşma yasağı çıkarmak zorunda kaldı. Uzmanlara göre, Avusturya’da 5 bine kadar kadın veya kız, kültürel kaynaklı şiddet olaylarından ve zorla evlendirilmekten etkileniyor veya bu tehdit altında yaşıyor.

Finanse Edilen Projeler
Yetkililer finanse edilecek projelerin, kırsal bölgelerde şiddetten etkilenen kadın ve kızlara, cinsel şiddetten etkilenen gençlere ve çocuklara ve cinsiyete özgü şiddete yönelik önleyici tedbirlere odaklanan projeler olduğunu açıkladılar.

ÖIF’de Projeleri Destekliyor
Buna ek olarak, Avusturya Entegrasyon Fonu (ÖIF) kültürel kaynaklı şiddetle mücadelede 19 projeyi destekliyor. Susanne Raab, „Bu yeni projelerle Avusturya’nın her yerinde şiddetten etkilenen kız ve kadınlara kapsamlı bir destek sağlayabilmemiz benim için önemli. Kızlara erken yaşlardan itibaren kendilerini savunmaları için özgüven vermeliyiz“ dedi ve yakın zamanda Viyana’da bir şiddetten koruma zirvesi daha yapılacağını duyurdu.

Frauenministerin Susanne Raab:
„Wir müssten Mädchen von klein auf das Selbstbewusstsein geben, sich zur Wehr zu setzen.“

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Back to top button
Close
Close