EKONOMİRÖPORTAJTEKNOLOJİ

Mondo Coin’e Talep Giderek Artıyor

Coin’ler yatırımcıların odak noktasında

Europa Journal: Sayın Wildberger, her şeyden önce size sağlıklı bir yeni yıl ve 2021’de büyük başarılar diliyoruz. Okurlarımızdan gelen çok sayıda soru nedeniyle, röportajımıza son sayımızla devam etmek ve mondo alışveriş dünyasını biraz daha derinlemesine incelemek istiyoruz. Mondo‘nun iş modeli şu anda nasıl gelişiyor ve pandeminin ekonomik etkilerinden ne ölçüde etkileniyorsunuz?

WW: Sorularınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum ve size de sağlıklı yeni bir yıl diliyor ve Avusturya’ya selamlarımı gönderiyorum! Biz mondo topluluğu olarak, birleştirici değerleri olan kısa tedarik zincirleri, bölgesellik, sürdürülebilirlik ve uyuma odaklanan özel felsefemiz nedeniyle, bu tür zamanlarda elbette çok popüleriz. Mondo, birçok kişi tarafından Amazon modeline bir alternatif olarak anlaşılıyor ve bizim buna karşı bir itirazımız yok. Tabii ki, Kovid-19’un etkilerini ilgili taraflar ve ortaklarla yapılan görüşmelerde ve planlamada da hissediyoruz. Acil bir destek önlemi olarak, yeni yılda, iş ortaklarımızdan gelen ürünleri ve teklifleri doğrudan haftalık bültenimize entegre etmeye ve bunları hiçbir ek ücret talep etmeden mondo topluluğu içinde sunmaya başladık. Bu şekilde, özellikle daha küçük şirketler, çok kısa sürede büyük bir alıcı grubuna ve dolayısıyla yeni hedef gruplara ulaşabilir. Burada çok olumlu geri bildirimler aldık.

Europa Journal: Çok iyi fikir! 2021’de Mondo’dan ne gibi haberler bekleyebiliriz, okuyucularımıza bir bakış açısı vermek ister misiniz?

WW: Şu anda Mondo Coin’imize (Dijital Para) talebin oldukça arttığını görüyoruz ve bu nedenle, tüm Mondo ekosisteminin daha da geliştirilmesi üzerinde yoğunlaşacağız. Bunu biraz tarımla karşılaştırabilirsiniz. Ekosistem ne kadar sağlıklı ve çeşitli olursa, toprak ne kadar iyi işlenir ve bakılırsa, bitkiler ve meyveler o kadar iyi gelişir. Mondo Coin ile herkes nihayetinde Mondo topluluğu içinde var olan katma değere katılabilir. Özellikle şirket ortaklarımızı birçok dahili indirimle destekliyoruz.

Mondo’nun Kurucusu ve Vizyoner Werner Wildberger:
“Dijital Paralar (Coin) yatırımcıların odak noktasında ve
Mondo Coin’e Talep Giderek Artıyor.”

Europa Journal: Bu çok ilginç bir konudur, özellikle son 12 ayda Bitcoin veya Ethereum gibi iyi bilinen coinlerin gelişimine bakarsanız. Bu gelişmenin veya dijital para birimlerine yönelik genel eğilimin ne kadar önemli olduğunu düşünüyorsunuz?

WW: Biliyor musunuz, 1980’li yıllarda insanlar bankacılarını telefonla arayarak bugün değerinin bir kısmına mal olan hisse senetlerini sipariş ederlerdi. Ya da tam tersi. Tesla şirketi o zamanlar bir seçenek bile değildi. Dijital para birimleri için de durum aynı olabilir. Bitcoin veya Ethereum gibi para birimi gibi adlandırılan coinler elbette şu anda yatırımcıların odak noktasında. Birkaç yıl önce dijital paraya (coin) yatırım yapan ve kötü zamanlarda bile soğukkanlı kalan herkes her şeyi doğru yapmıştır. Bence bugün katılan herkes cesur. Kimse size 10 yıl sonra ne olacağını söyleyemez.

Europa Journal: Anlıyoruz ki zamanlama çok önemlidir. Sayın Wildberger, bu değerli ve güzel röportaj için teşekkür ederiz.

 

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"