YAN MANŞET

OKULLARIN AÇILIŞI ERTELENECEK

KURALLARA UYMAYA DEVAM EDİN

Başbakan Sebastian Kurz (ÖVP), koronavirüs pandemisinin etkilerinden dolayı okulların yakın zamanda açılmasının mümkün görünmediğini açıklayarak: ”Normale dönüş zaman alacak ve halkın sabırlı olması çok önemlidir. Ailelerin okulların yakın zamanda açılamayacağını bilmesi ve buna göre hazırlıklı olması gerekiyor. Okullar çok daha uzun süre kapalı kalabilir. Ayrıca lise bitirme sınavı da (Zentralmatura) Mayıs ortasından önce yapılamayacaktır.”

KRİTİK TARİH 14 NİSAN

Başbakan Sebastian Kurz: ”Alınan mevcut karar ve kısıtlamaların ne kadar süreceği henüz belli değil. En kısa zamanda halkı bilgilendireceğiz, ancak 14 Nisan’dan itibaren kısıtlamaların kademeli olarak azaltılması imkânı mümkün. Tabii ki bunu, koronavirüs sorununun önümüzdeki haftalarda hangi aşamada olacağı belirleyecek. Ama bugünden yarına hayatın eski ve normal haline dönmesinin mümkün olmayacağını söyleyebilirim.”

AVUSTURYA HALKINA TEŞEKKÜR

Sebastian Kurz: ”Ülkemizin İtalya ve İspanya’da yaşananlara ve oluşan koşullara gelmemesi kendi elimizdedir. Bunun için birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz. Özellikle bireylerin toplumu tehlikeye atmasına izin vermeyeceğiz ve İçişleri Bakanlığına, bunu yapanlara emniyet birimleri tarafından ceza uygulanması için talimat verilmiştir. Halkımızın çoğu kurallara uymaktadır ve övgüyü hakediyorlar, onların bu motivasyonu sürdürmesi en büyük beklentimizdir.”

SAĞLIK BAKANI’NDAN UYARILAR

Sağlık Bakanı Rudolf Anschober (Grüne): ”Tirol Eyaleti dışında daha az enfeksiyon mevcut. Genel eğilim henüz istediğimiz noktada olmasa da iyileşti. Halkımıza tekrardan şunları söyleyelim: Sosyal ilişkileri en aza indirelim, şüphe durumunda mutlaka test yaptıralım, hastalığın yayılmaması için hasta ve yakın çevresini izole edelim. Böylece koronavirüsün yayılmasını durdurabiliriz.”

KISITLAMALARA UYMAYA DEVAM EDİN

İçişleri Bakanı Karl Nehammer (ÖVP): ”Kısıtlamalara uyulması çok önemlidir. Kurallara uyulması gerektiğini henüz anlamayanların sayısı çok azdır ve bu kişiler hakkında polis işlem uygulayacak ve ceza kesmeye devam edecektir.”

 

FOTO: BKA

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"