AVUSTURYADÜNYAMANŞET

Posta ile Uyuşturucu Trafiğinde Yoğun Artış

Viyana Gümrük Dairesi 2019 yılını uyuşturucu nedeniyle yoğun geçirdi. Maliye Bakanlığı ve Gümrük Dairesi verilerine göre Inzersdorf Posta Merkezi’nde farklı gönderilerde geçtiğimiz yıl toplam ağırlığı 73.7 kilo olan 19.367 parça uyuşturucu bulundu. Bunlar amfetaminler, esrar, kokain, eroin, ketamin, psikotropik maddeler, ekstazi, LSD ve MDMA ve benzeri uyuşturuculardı.

Postalar düzenli kontrol ediliyor

Gümrükte el konulan uyuşturucu miktarı 2018’de toplam 26.594 parça ile 41.2 kiloydu ve 2019’da bu rakam oldukça arttı. Maliye Bakanı Gernot Blümel (ÖVP), özellikle gönderilerin düzenli kontrol edilmesinin ne denli önemli olduğuna vurgu yaptı.

Maliye Bakanlığı yetkililerine göre yasaklı maddelerin internet üzerinden ticareti uyuşturucu suçlarının yeni bir biçimine dönüştü. Bireyler ya da gruplar kanunsuz ticaretlerini ‘Darknet’ (Karanlık internet pazarı) üzerinden geliştirdiler. Birkaç yıl öncesinde ele geçirilen miktarlar çok daha azdı: 2017’de 7.5 kilo toplam 2.910 parça, 2016’da ise 6 kilo toplam 2.931 parça uyuşturucu madde bulunmuştu.

Kuşkulu paketleri eğitimli köpekler tespit ediyor

Gümrük yetkilileri uyuşturucu aramalarında özellikle eğitimli köpekleri kullanıyor. Köpekler bir paketin önünde durup oyalandıklarında paket açılıyor ve daha sonra polise teslim ediliyor.

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"