DÜNYA

YAZIN TÜRKİYE’YE GİTMEK MÜMKÜN OLACAK MI?

TATİLİNİZİ AVUSTURYA'DA PLANLAYIN

Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg (ÖVP), ”Ülkede bireylerin tam seyahat özgürlüğüne geri dönebilmesi için uzun bir sürece ihtiyaç var ve ancak adım adım normalleşme gerçekleşecek. Tam bir seyahat özgürlüğü ise sadece “koronavirüs küresel olarak yenildiğinde” olabilir. Bunun çok zor bir durum olduğunun farkındayız ama ikinci bir korona dalgasını önleme adına, koronavirüs küresel olarak yenilmediği sürece seyahat etmek için tam bir özgürlük olmayacak. Biz ileride Avusturya’da tam bir başarı elde etsek dahi, tüm devletlerin virüsle mücadelesi  birbirleriyle aynı şekilde ilerlemiyor. Bazı ülkelerin koronavirüsü kontrol etmesi daha uzun sürecek vu bu ülkelere seyahat kısıtlamaları da devam edecek.”

Kendi Ülkemizde Tatil
Turizm Bakanı Elisabeth Köstinger (ÖVP), ”Avusturya, Avrupa ve dünyanın seyahat özgürlüğü kısıtlamalarının devam etmesine hazır olması gerekiyor. Çünkü şu an kimse Avrupa ve dünyadaki durumun nasıl gelişeceğini ve devam edeceğini söyleyemez. Bu sebeple yaz tatil planlamanızı Avusturya’daki özel durum nedeniyle kendi ülkemizde yapmaya davet ediyorum. Özellikle kriz döneminde zorlanan gastronomi ve otel gibi sektörler Mayıs ortasından itibaren kademeli olarak çalışmaya başlayacak. Tekrar normalleşme süreci ise ancak koronavirüs aşısı bulunduğunda gerçekleşecek.”

Türkiye’ye Gitmek Bu Sene Çok Zor

Bakanların bu açıklamalarından hareketle bu sene Türkiye’ye veya diğer ülkelere tatil amaçlı gitmenin çok zor olacağı sonucu ortaya çıkıyor.

 

FOTO: BKA / Andy Wenzel

 

ähnliche Artikel

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Schaltfläche "Zurück zum Anfang"